12. Adam Kunc

23.09.2022

Vystudoval jsem Střední školu technickou ve Žďáře nad Sázavou, kterou jsem ukončil složením maturitní zkoušky.

V červnu 2009 jsem začal svojí pracovní kariéru ve společnosti Futaba s.r.o., kde jsem začínal na pozici skladníka. Posléze jsem se posunul přes oddělení plánování, nákupu na pozici manažer Strategického nákupu. Nejhlavnějším úkolem byla příprava nových modelů aut značky Toyota od vývoje až po začátek sériové výroby. Po zdárném rozjetí všech nových projektů jsem se rozhodl po necelých 12 letech změnit zaměstnání.

Od února 2021 pracuji ve firmě SC Metal na pozici manažer TPV, kooperací a plánování.

Mezi mé zájmy patří rodina, práce kolem domu a ve volných chvílích fotbal, který hraji za Keřkov.


Malý rozhovor o velkých věcech

Hraješ fotbal za Sativu Keřkov, své děti vedeš ke sportu. Čím pro tebe sport je? Vedeš si statistiky o vstřelených gólech za Sativu, nebo se trefuješ už jen náhodou?

Upřímně musím uznat, že bych Keřkov nevyměnil za žádný jiný tým. V Keřkově máme super partu kluků a daří se nám přitáhnout mezi nás i mladou generaci, kterou se klukům podařilo v Keřkově vychovat, za což před nimi smekám.

Sport je pro mě v životě hodně důležitý. Sám jsem v situaci, kdy už se po fotbale těším na " druhou fázi", což je pivo a pokec se spoluhráči. Pro své děti beru sport jako nedílnou součást jejich vývoje, protože se naučí respektovat dospělé autority, vyrovnat se s nezdarem a v případě neúspěchu se zakousnout a zapracovat na sobě.

Určitě bych uvítal, aby v Přibyslavi byla možnost více se věnovat zimním sportům. Jelikož nejsme schopni přemluvit počasí, aby mrzlo, utkvěla mi v hlavě představa výstavby zimního víceúčelového kluziště, kde by se mohly děti realizovat v podobě hokeje, krasobruslení, rychlobruslení - či se pouze naučit bruslit. Za mého dětství bylo bruslení standard, dnes už je to nadstandard....

Změnil jsi zaměstnání, pracuješ nyní v místní firmě, co nejvíce tě těší na tvé nové práci?

Po dokončení nových modelů pro Toyotu uzrál čas na změnu. Nová práce v SC Metalu je pro mě velkou výzvou, protože se jedná o komplexní restrukturalizaci podniku. Motivací je, že za sebou nemáme korporátní peníze, které v případě nezdaru dokáží uhasit požár. Zároveň je úžasné to, že případné úspěchy v implementování nových věcí jdou za osobou, která je za proces zodpovědná.

Za sebe mám radost z každého dílčího úspěchu, který se ve firmě povede, anebo nese kýžený efekt. O to větší hodnotu má představa, že toto dokáží lidé z našeho malebného města a jeho okolí. Pevně věřím, že budeme pokračovat v dobré práci a v rozvoji firmy.

Domnívám se, že v této nelehké době bude mít spoustu středně velkých firem starosti o přežití. Fakt, že firma SC Metal má v plánu obsadit spoustou volných pozic, nahrává tomu, že máme našlápnuto správným směrem.

Jaký je tvůj názor na Martina Kamaráda jako starostu?

Musím ocenit jeho osobitý, ale spravedlivý přístup při řešení individuálních požadavků jakéhokoliv občana. Ať už žijete v obci či na městě. Při jednání s ním člověk okamžitě ví, na čem je, ať už je pro vás zpětná vazba kladná či záporná.

Oceňuji aktuální přístup města k rozvoji přilehlých obcí, který je brán v patrnosti i s primárními investicemi města Přibyslav.

Zároveň bych chtěl vyzdvihnout Martinovu urputnost a nezlomnost i v období, kdy se na osobu starosty města hrnula trestní oznámení, jako houby po dešti. Myslím si, že málo který kandidát na tento post by obdobnou situaci ustál. Good job!