4. Jakub Šnýdl

23.09.2022

Narodil jsem se v roce 1985 v Mostě, v Přibyslavi žiji od roku 1992. Po absolvování gymnázia v Havlíčkově Brodě jsem vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor Saxofon, klarinet. Následně jsem absolvoval bakalářské studium na FF UK v Praze, obor Knihovnictví a informační studia.

Živím se jako učitel hudby na Základních uměleckých školách v Polné a v Lipnici nad Sázavou. Jsem ženatý a mám dvě děti.

Mým největším koníčkem je hudba. Té se v současnosti věnuji nejvíce v přibyslavské kapele Beat Architects, se kterou hrajeme vlastní tvorbu. Ve svém volném čase se také rád věnuji organizaci kulturních akcí - mnoho let se podílím na fungování Filmového klubu Přibyslav a jsem spoluorganizátorem jazzového festivalu Houpačka.

V minulém volebním období jsem byl poprvé zvolen do zastupitelstva města. Během tohoto období jsem se setkal s mnoha záležitostmi a problémy, které se objevují v každodenním životě našeho města. Při práci v zastupitelstvu se snažím získat dostupné informace z různých zdrojů, vyslechnout si názory kolegů a pracovníků města a posuzovat problematiku s ohledem na rozvoj Přibyslavi.


Malý rozhovor o velkých věcech

Filmový klub Přibyslav, k jehož organizátorům patříš, oslavil letos 20. sezónu. Jaká technická vylepšení by sis představoval ve vybavení kulturního domu?

V letošním roce se bude kupovat nový projektor, protože ten současný je už za zenitem. Nicméně stále se jedná jen o polovičaté řešení, kino totiž není plně digitalizováno (podle standardu DCI neboli D-cinema). Před několika lety se o digitalizaci jednalo, ale bohužel to tehdy vedení města nepodpořilo. Už v té době se nám to zdálo jako chyba, což se ukazuje do dnešního dne. Problémem je nejen polovičaté řešení s ohledem na divácký zážitek, ale také omezení dramaturgie přibyslavského kina - není možné promítat premiérové snímky (vždy se čeká několik měsíců, než se film dostane na DVD či je nabídnut ke stažení), živé přenosy koncertů či oper, atd. Takže za mě jednoznačně plná digitalizace kina.

Jsi zakladatelem převážně místní kapely Beat Architects. Jaké s ní máte úspěchy a plány?

V posledních 2 letech jsme moc úspěchů nezaznamenali, protože se moc koncertů nekonalo... Nicméně teď se zdá, že se to pomalu rozjíždí. V nedávné době jsme hráli ve Svratce, v Jihlavě na skatovém festivalu a v Praze v klubu Kaštan. Na léto máme domluveno asi pět koncertů na různých festivalech, například v blízkém Žďáře nebo v Hranicích na Moravě. A taky začínáme spolupracovat s jedním MC/zpěvákem z Jihlavy, to vypadá hodně slibně :-)

Jaký je tvůj názor na Martina Kamaráda jako starostu?

Martina znám odmalička a s radostí sleduju, že zůstává stále stejný a přitom se neustále vyvíjí :-) Martin je pracovitý, chytrý a zásadový člověk, kterého práce starosty hodně baví a naplňuje. A i přes některé ubíjející činnosti či krizová období se o naše město stará s neutuchajícím nasazením.