15. Tomáš Peřina

23.09.2022

Narodil jsem se 2.9.1981 v Havlíčkově Brodě. Po základní škole jsem absolvoval SOU ve Žďáře nad Sázavou, obor číšník. Poté jsem nastoupil na základní vojenskou službu v Praze. Po skončení vojenské služby jsem v listopadu 2001 začal pracovat v místní prodejně COOP. Po 14 letech jsem tuto práci opustil a nastoupil na pozici brusiče povrchových úprav ve firmě ACO Přibyslav, kde stále pracuji.

Ve volném čase hraji v ochotnickém souboru Furiant. Zde působím již 9 let. Samotné ochotnické divadlo hraji od roku 2002. Mou další velkou zálibou je četba a poslech rockové hudby.

Jsem rozvedený a mám dvě dcery.


Malý rozhovor o velkých věcech

Lidé tě byli dlouho zvyklí potkávat v místní samoobsluze, nechybí ti ten dennodenní kontakt s tolika lidmi?

Lhal bych, kdybych řekl, že nechybí. I z toho důvodu prodávám alespoň jednou do roka 22. prosince ryby. Rodiče mají navíc zahradnictví, takže v sezóně je příležitostí dost.

Tvojí velkou láskou je ochotnické divadlo, máš nějakou vysněnou roli, nebo naopak takovou, kterou bys nevzal?

Rád bych si zahrál nějakou zápornou roli. Například se mi líbí role výběrčího daní z pohádky Pyšná princezna. Nevím o roli, kterou bych vyloženě nevzal, protože dobrý herec by měl být schopen zahrát cokoliv.

Jaký je tvůj názor na Martina Kamaráda jako starostu?

Martina znám od dětských let. Je to můj kamarád, velký cestovatel, milující otec čtyř dětí a zároveň člověk, který má rád své město a hodně toho pro něj dělá.